Strefa Wykładowcy

W ramach programu Erasmus+ pracownicy administracyjni Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego mają możliwość realizacji wyjazdów zagranicznych w celu udziału w szkoleniach.

Są to wyjazdy do uczelni zagranicznych, czy instytucji w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, doskonalenia swoich umiejętności, poszerzenia wiedzy dotyczącej codziennej pracy. Wyjazd może odbyć się do podobnej jednostki w uczelni zagranicznej, która wyraziła zgodę na przyjęcie, do uczelni organizującej tzw. International Week, czy na szkolenie bezpośrednio związane z wykonywaną pracą.

Uczelnie zagraniczne, do których odbywa się wyjazd muszą posiadać kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE).

Wyjazdy standardowo trwają od 2 do 5 dni, z wyłączeniem czasu podróży i powinny zostać zrealizowane w czasie trwania danej umowy finansowej, w ramach której odbywa się mobilność. Dokładny termin realizacji wyjazdu uzgadniany jest z uczelnią zagraniczną indywidualnie przez pracownika.

Decyzję o zakwalifikowaniu na wyjazd podejmuje komisja kwalifikacyjna powołana przez Rektora. Po zakwalifikowaniu na wyjazd przez komisję i przed wyjazdem z każdym pracownikiem podpisywana jest umowa finansowa. Osoby zakwalifikowane na wyjazd z dofinansowaniem otrzymują dofinansowanie na wyjazd ze środków programu Erasmus+. Otrzymane stypendium przeznaczone jest na pokrycie dodatkowych kosztów (ryczałt na koszty utrzymania i na podróż), związanych z wyjazdem i pobytem w uczelni/ instytucji przyjmującej.

Rekrutacja na wyjazdy

Osoby zainteresowane realizacją wyjazdu zagranicznego w bieżącym roku akademickim powinny złożyć wymagane dokumenty w Dziale Współpracy Międzynarodowej w ogłoszonym terminie rekrutacji na wyjazdy.

Dokumenty na wyjazdy szkoleniowe pracowników administracyjnych można składać do 21.11.2024 r.

Wymagane dokumenty:

1)  podanie na wyjazd do Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej Programu Erasmus+;
2)   porozumienie o programie szkolenia (Staff Mobility for Training Agreement), zaakceptowane przez instytucję przyjmującą, określające  cel wyjazdu, instytucję, do której planowany jest wyjazd, działania do zrealizowania, przewidywane rezultaty, związek ze strategią uczelni, wpływ zrealizowanego wyjazdu na jednostkę macierzystą i dalszą karierę zawodową;
3)  zgłoszenie na wyjazd.

Złożone dokumenty rozpatrywane są przez Uczelnianą Komisję Kwalifikacyjnej w składzie: Przewodnicząca Komisji prof. dr hab. Barbara Stoczewska, przedstawiciele wydziałów, z których wywodzą się kandydaci, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+, Sekretarz Komisji – przedstawiciel Działu Współpracy Międzynarodowej. Komisja dokonuje oceny formalnej i merytorycznej.

Kryteria kwalifikacyjne obejmują znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego koniecznego do realizacji wyjazdu,  uzasadnienie wyjazdu i program wyjazdu przedstawione przez kandydata w porozumieniu o programie szkolenia. Pod uwagę brany jest również staż pracy, rodzaj zatrudnienia. Decyzja dotycząca kwalifikacji na wyjazdy zostaje podjęta i ogłoszona przez komisję po zapoznaniu się z przedłożoną dokumentacją kandydatów. Wyjazd należy zrealizować do końca trwania projektu, w ramach którego dofinansowany jest wyjazd.

Dokumenty:

Dofinansowanie

Zasady dofinansowania wyjazdów Zasady

Rozliczenie wyjazdu po powrocie

Podstawą rozliczenia wyjazdu oraz określenia rzeczywistego czasu trwania stypendium jest potwierdzenie pobytu wydane przez instytucję przyjmującą. Po powrocie z uczelni partnerskiej/ instytucji przyjmującej pracownik jest  zobowiązany do  rozliczenia otrzymanego stypendium zgodnie z zasadami określonymi w umowie podpisanej przed wyjazdem z Uczelnią. Rozliczenie obejmuje dostarczenie przez pracownika wymaganych umową dokumentów oraz wypełnienie obowiązkowego raportu online.

Druki:

Kontakt

Dział Współpracy Międzynarodowej

Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

budynek B, pok. B 205

Godziny obsługi:
pon - pt: 10.00 - 14.00
W celu pozyskania informacji dotyczących realizacji konkretnych działań prosimy umawiać się telefonicznie lub e-mailowo na spotkanie z pracownikiem odpowiedzialnym za dane działanie

mgr Jerzy Marcinkowski
Kierownik

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgjmarcinkowski@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 96

mgr Joanna Skrzypiec
Uczelniany koordynator programu Erasmus

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgjskrzypiec@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 95

mgr Oleksandra Zhuzhelska

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgozhuzhelska@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 98

Wydziałowi koordynatorzy Erasmus+

Wykaz