Erasmus+
Erasmus+ Pracownicy
Konsultacje dla wykładowców nt. możliwości realizacji projektów i uzyskania dofinansowania w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
Szczegóły dot. planowanych konsultacji znajdują się w analogicznej informacji zamieszczonej w wewnętrznym Intranecie UAFM
Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży oraz sportu. Program umożliwia różnego rodzaju działania o charakterze międzynarodowym, wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktyki, wyjazdy pracowników w celu przeprowadzenia zajęć lub szkoleniowym, a także stwarza uczelniom możliwość udziału w międzynarodowych projektach wraz z partnerami zagranicznymi. Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego uczestniczy w programie od 2003 roku.
Każdego roku studentom i pracownikom uczelni stwarzane są możliwości wyjazdów do zagranicznych uczelni partnerskich, z którymi podpisane zostały umowy o współpracy w ramach programu, a ich dofinansowanie możliwe jest dzięki wsparciu otrzymanemu z Unii Europejskiej. Warunkiem uzyskania wsparcia jest posiadanie przez uczelnię Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego oraz złożenie wniosku o dofinansowanie na dany rok. Dzięki współpracy międzynarodowej w ramach Erasmus+ do uczelni również przyjeżdżają studenci i pracownicy zagranicznych instytucji partnerskich.
Do krajów programu należą:
- • 27 państw członkowskich Unii Europejskiej
• państwa EFTA/EOG: Islandia, Liechtenstein, Norwegia
• państwa kandydujące do UE: Turcja, Republika Macedonii Północnej, Serbia
W ramach nowego programu Erasmus+ na lata 2021-2027 możliwa jest realizacja szeregu działań, w tym tych w ramach akcji kluczowej 1, która wspiera mobilność osób uczących się i kadry. Program jest kontynuacją dotychczas realizowanych europejskich programów edukacyjnych: Erasmus+ na lata 2014-2021, LLP-Erasmus, jako część programu „Uczenie się przez całe życie” (The Lifelong Learning Programme- LLP), czy programu Socrates-Erasmus. Warunkiem uczestniczenia w programie jest posiadanie Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027, ECHE). Z założenia program ma być bardziej innowacyjny, włączający i cyfrowy.
W ramach Akcji 1. „Mobilność edukacyjna” możliwa jest realizacja wyjazdów edukacyjnych studentów i pracowników uczelni. Wspierana jest mobilność fizyczna i mieszana studentów na wszystkich kierunkach studiów i w ramach każdego cyklu studiów. Studenci mają możliwość wyjazdów za granicę w celu odbycia części studiów w zagranicznej uczelni partnerskiej lub praktyki/ stażu w przedsiębiorstwach, organizacjach, czy instytucjach zagranicznych. Pracownicy uczelni mogą uczestniczyć w działaniach wspierających ich rozwój zawodowy, realizować wyjazdy zagraniczne do uczelni partnerskich w celu przeprowadzenia zajęć lub zagraniczne wyjazdy szkoleniowe. Wspierane są również mieszane programy intensywne (BIP- Blended Intensive Programmes), umożliwiające grupom instytucji szkolnictwa wyższego wspólne opracowywanie programów nauczania mających wartość dodaną w stosunku do tych już istniejących w uczelniach, łączących mobilność fizyczną z obowiązkową częścią wirtualną.
Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie |
|
Kod Erasmusa |
PL KRAKOW17 |
Numer OID |
E10106362 |
Numer PIC |
949636403 |
Numer karty ECHE |
1531764 |
Deklaracja Polityki Erasmusa 2021-2027 (Erasmus Policy Statement)
Deklaracja Polityki Erasmusa (Erasmus Policy Statement)
Karta Uczelni Erasmusa 2021-2027 (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027)
Karta Uczelni Erasmusa 2014-2020 (Erasmus Charter for Higher Education 2014-2020)
Więcej informacji:
Narodowa Agencja Erasmus+ https://erasmusplus.org.pl/